0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون های الجی NANO80 و NANO86

مقایسه تلویزیون های الجی nano80 و nano86

در این مطلب می خواهیم به بررسی دو مدل از تلویزیون های نانوسل الجی بپرازیم.تلویزیون های NANO80 و NANO86 هر دو محصول سال 2020 هستند و از محبوب ترین تلویزیون های این شرکت هستند.الجی در ساخت و طراحی این دو تلویزیون از دانش بالای خود بهره گرفته است و تلاش کرده است تا رضایت کاربران خود را در سطح بالایی نگه دارد.همانطور که می دانید ورود فن اوری نانوسل در سال 2019 و با عرضه تلویزیون های سری SM به بازار کلید خورد.این فن اوری انحصاری شرکت الجی انقلابی در دنیای تصاویر در تلویزیون بود و تا به امروز نیز از برترین قابلیت هایی است که برای یک تلویزیون می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.به دلیل انکه تلویزیون های NAN080 و NANO86 هر دو از سری 8 هستند و جزو تلویزیون های ناونسل هستند انتخاب بین یکی از این دو مدل برای بسیاری از افراد در هنگام خرید کمی سخت است.در ادامه این دو تلویزیون را در بخش های مختلف مورد مقایسه و بررسی قرار خواهیم داد.

compare lg nano80 vs nano86-banehyas-1

 

 

 

 

مقایسه تلویزیون های الجی NANO80 و NANO86 از نظر تصویر

این دو تلویزیون از پنل IPS شرکت الجی برخوردار هستند و طبیعتا دارای زاویه دید مناسب و مشابهی هستند.رزولوشن در هر دو صفحه نمایش 2160*3840 پیکسل است و از نور پس زمینه Edge LED در انها استفاده شده است.فن اوری Billion Rich Colors به دلیل توان تولید میلیاردهار رنگ مختلف باعث می شود تصاویر این دو تلویزیون بسیار واقعی باشند.


اما تلویزیون NANO86 دارای رفرش ریت 120 هرتز است که این مشخصه در NANO80 به یک دوم ان یعنی 60 هرتز تقلیل پیدا کرده است.رفرش ریت به معنی تازه سازی یک تصویر در واحد زمان است و بدیهی است که هر چه این مقدار در یک تلویزیون بالاتر باشد توانایی نمایش واضح تر تصاویر را خواهد داشت.البته این قابلیت بیشتر در تصاویری که از سرعت پخش بالایی برخوردار هستند مشاهده می شود.


قابلیت HDR نیز از دیگر مشخصه های متفاوت در این دو تلویزیون هست که در تلویزیون NANO80 از استاندارد های HDR 10PRO و HLG PRO برای باز تولید تصاویر استفاده شده است.اما در NANO86 از برترین فرمت های روز در زمینه HDR برخوردار شده است و قابلیت پشتیبانی از Dolby Vision،HDR10،HLG،HDR Dynamic Tone Mapping و از همه مهمتر Dolby Vision™ IQ را دارد.تصاویر این تلویزیون تحت قابلیت HDR و فرمت های پیشرفته ان به صورت ویژه و جز به جز مورد انالیز قرار می گیرند و تمام مشخصه های تصویری از قبیل کنتراست،وضوح،رنگ و ... باز افرینی می شوند.


در تلویزیون الجی NANO86 از قابلیت  Double Step Noise Reduction برای حذف دو مرحله ای نویز تصاویر استفاده می شود که این امر تا حد زیادی باعث افزایش شفافیت تصاویر ان در مقایسه با تلویزیون NANO80 شده است.

 

 

 

ایا پردازنده تلویزیون NANO80 و NANO86 با هم یکی هستند؟

با توجه به این که این دو تلویزیون هر دو از سری 8 هستند و جزو تلویزیون های نانوسل الجی هستند اما دارای پردازنده ای متفاوت هستند.الجی برای تلویزیون NANO80 از پردازنده Quad Core Processor 4K استفاده کرده است که قبلا نیز در بسیاری از تلویزیون های دیگر چه در سال 2020 و چه در سال قبل از ان مورد استفاده بوده است.البته این پردازنده دارای توان پردازش بالایی است ولی در مقایسه با پردازنده α7 Gen3 Processor 4K  از قابلیت های های کمتری برخوردار است.پردازنده تلویزیون الجی NANO86 از نوع الفا هفت و نسل سوم است.این پردازنده برای اولید بار در سال 2020 از طرف الجی بکار برده شده است.پردازنده الفا 7 می تواند به خوبی و با دقت بسیار بالایی تمام تصاویر را مورد انالیز و پردازش قرار دهد و شما از کیفیت پخش بسیار مناسب و تصاویر روان ان بیشتر لذت خواهید برد.

compare lg nano80 vs nano86-banehyas-3

 

 

 

تفاوت ها و شباهت های تلویزیون های NANO86 و NANO80 دربخش صوتی

این دو مدل در بخش صوتی دارای قابلیت های بسیار شبیه و نزدیک به هم هستند.در هر دو مدل از دو اسپیکر پخش صدا استفاده شده است و از توان صوتی 20 وات برخوردار هستند.صدای پخش شده از این دو تلویزیون با توجه به وجود قابلیت های صوتی مانند AI Sound  و AI Acoustic Tuning بسیار با کیفیت و متناسب با شرایط محیط و نوع محتوای در حال پخش است.
 البته نبود ساب ووفر نیز می تواند یکی از نقاط ضعف مخصوصا در تلویزیون NANO86 در بخش صدا باشد که باتوجه به کیفیت تصویر فوق العاده ان بن نظر ضروری است.
اما تلویزیون NANO86 دارای فن اوری صوتی دالبی اتمس است و از قدرت پخش صدایی فراگیر و همه جانبه برخوردار است که این خود می تواند یکی از مهم ترین تفاوت های این دو در بخش صوتی باشد.

 

 

درگاه های ارتباطی در تلویزیون های الجی NANO80 و NANO86

بخش درگاه های ورودی و خروجی نیز به مانند اغلب تلویزیون های دیگر در این دو مدل نیز در پشت دستگاه تعبیه شده اند.برای هر کدام از این تلویزیون ها 4 پورت HDMI در نظر گرفته و از نظر درگاه ای USB تلویزیون NANO86 دارای سه پورت است و نسبت به NANO80 دارای یک پورت USB بیشتر است.پورت HDMI3 در تلویزیون NANO80 دارای قابلیت ARC است که این قابلیت در NANO86ارتقا یافته است و از قابلیت تقویت کانال برگشت صوتی یا eARC برخوردار است و از این لحاظ دارای 4 برابر پهنای باند بیشتری است که می تواند در هنگام پخش صدای ان در ساندبار و یا سایر سیستم های صوتی دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار باشد.

 

 

 

 

 

تلویزیون NANO80 برای بازی بهتر است یا تلویزیون NANO86؟

این قسمت برای گیمرها بسیار مورد توجه است و می تواند نقش بالایی در انتخاب یک تلویزیون را داشته باشد.برای افرادی که می خواهند از تلویزیون برای نمایش بازی های رایانه ای استفاده کنند وجود قابلیت های ویژه ای که می تواند در افزایش کیفیت پخش نقش داشته باشد بسیار لازم است.


این دو تلویزیون می توانند گزینه مناسبی برای بازی های رایانه ای باشند.در هر دو مدل پورت HDMI 2.1  وجود دارد که دارای پهنای باند بیشتری از HDMI 2.0 است و این خود می تواند در هنگام اتصال کنسول های بازی باعث انتقال سریع محتوا به تلویزیون بشود.


هم چنین در این دو تلویزیون از حالت تنظیم تاخیر ورودی به صورت خودکار استفاده شده است.قابلیت ALLM در زمینه بازی های رایانه ای می تواند به محض اتصال کنسول بازی تاخیر ورودی را به حداقل کاهش دهد .تاخیر ورودی (Input Lag) می تواند باعث پخش سریع و بدون وقفه تصاویر بشود که این امر می تواند یک مزیت برجسته بحساب بیاید.


قابلیت دیگری که در این بخش برای هر دو تلویزیون در نظر گرفته شده است ، HGiG است.بازی های HDR از کیفیت بالایی برخوردار هستند و برای پخش نیاز به قابلیت پشتیبانی از طرف دستگاه های پخش کننده دارند.تلویزیون NANO80 و NANO86 می توانند با وجود قابلیت HGiG در زمینه پخش بازی های HDR عملکرد بسیار عالی را از خود ارایه دهند.


تلویزیون NANO86 با پورت HDMI 2.1 خروجی تصویر 4K@HDR@120Hz که در کمتر تلویزیونی ما شاهد ان هستیم.این ویژه گی می تواند یکی از تفاوت های تلویزیون NANO86 با NANO80 باشد.علاوه بر این تلویزیون NANO86 دارای رفرش ریت متغیر است یا VRR است و می تواند به صورت خودکار از تمام ورودی های 144p@24hz تا 4K@120hz را شامل می شود.

 

 

 

ریموت کنترل

از نظر ریموت کنترل مورد استفاده برای تلویزیون های الجی NANO80 و NANO86 هیچ تفاوتی مشاهده نمی شود.ریموت کنترل جادویی الجی مدل MR20 برای ان دو تلویزیون در نظر گرفته شده است که تقریبا همه ما با قابلیت های این نوع ریموت کنترل اشنایی داریم.

compare lg nano80 vs nano86-banehyas-8

 

 

 

تفاوت ها و شباهت ها در بخش طراحی

اگر نگاهی به شکل ظاهری این دو تلویزیون بیندازیم متوجه خواهیم شد که بجز نوع پایه تقریبا هیچ تفاوت خاصی در این زمینه مشاهده نمی شود.حتی قسمت پشت این دو تلویزیون کاملا شبیه به هم است و طرز قرار گیری درگاه های ارتباطی نیز دقیقا مانند هم است گویی که الجی از یک قالب برای این دو تلویزیون استفاده کرده است.اما نوع پایه این دو مدل کاملا متفاوت از هم است.تلویزیون NANO80 دارای پایه های V شکل و به اصطلاح دو شاخه ای است که در دو طرف زیر دستگاه قرار می گیرند.تلویزیون NANO86 اما دارای پایه کمانی است و در وسط تلویزیون قرار گرفته است.در میزان حفظ تعادل این دو نوع پایه تفاوتی ندارند و تنها تفاوت مربوط به شکل انها است.

compare lg nano80 vs nano86-banehyas-9

 

از نظر سایز نیز این دو تلویزیون در اندازه های مختلفی تولید شده اند که در بازار ایران فقط سایزهای 55 و 65 اینچ انها موجود است.نا گفته نماند تلویزیون NANO80 علاوه بر این دو سایز دارای اندازه 49 اینچی نیز هست.

 

 

گیرنده های تلویزیونی

در خصوص گیرنده های تلویزیونی در این دو مدل نیز باید گفت که هر دو تلویزیون NANO80 و NANO86 از گیرنده های دیجیتال برای پخش شبکه های داخلی و گیرنده ماهواره برای پخش شبکه های تلویزیونی خارجی برخوردار هستند و شما نیازی به تهیه جداگانه انها نخواهید داشت.

 

 

 

 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram