0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ Q80T

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ q80t

تلویزیون سامسونگ Q80T از محصولات این شرکت کره ای در سال 2020 است و همانطور که از نام ان پیداست از سری تلویزیون های QLED است.این تلویزیون نیز به مانند دیگر مدل های سامسونگ دارای پنل VA است که این نوع از پنل ها به دلیل قدرت تولید تاریکی عمیق از کنتراست بسیار بالایی برخوردار هستند.سامسونگ در Q80T توانسته نقطه ضعف پنل های VA که همان زاویه دید کم در انهاست را بهبود ببخشد.در این تلویزیون از لایه Ultra Viewing Angle استفاده شده است که تواسنته تا حد زیادی زاویه دید گسترده ای را برای ان ایجاد کند.تلویزیون Q80T هم چنین دارای دقت رنگ بسیار عالی است و قادر به تولید دامنه رنگی بسیار گسترده است.روشنایی صفحه نمایش ان نیز بسیار مناسب است و علاوه بر توان مقابله با تابش های حاصل از نور شدید می تواند برای نمایش محتوای HDR با کیفیت بالا نیز بسیار موثر باشد.
سامسونگ Q80T یکی از گزینه های مناسب برای بازی های رایانه ای به حساب می اید.این تلویزیون دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است و هم چنین از تازه سازی متغیر (VRR) نیز پشتیبانی می کند.
به طور کلی این تلویزیون دارای عملکرد قابل قبولی در تمام زمینه ها است.نسبت کنتراست بالا به شما امکان مشاهده محتوای مختلف را در اتاق های تاریک با کیفیت مطلوب می دهد و این درحالی است که به دلیل روشنایی بسیار مناسب ان می تواند عملکردی فوق العاده در محیط های روشن نیز داشته باشد.زمان پاسخ دهی ان نیز بسیار مناسب است و می تواند تصاویر و صحنه های پر سرعت را با وضوح بالا به نمایش بگذارد.

samsung q80t reviwe-banehyas-1

 

 

 
نقاط قوت:
زمان پاسخ دهی فوق العاده
نسبت کنتراست عالی
بازتاب نور قابل توجه


نقاط ضعف:
حاشیه های تصویر کم نور هستند


 

 


طراحی

تلویزیون Q08T طراحی بسیار ساده و در عین حال زیبایی دارد.پایه این تلویزیون دارای ابعاد کوچکی است و نیاز به فضای کمی دارد بنابراین در هنگام استفاده از این تلویزیون بر روی پایه شما نیازی به میز بزرگ ندارید.نوع پایه و قرار گیری ان در وسط دستگاه باعث شده است تا تعادل مناسبی را برای ان ایجاد کند.این پایه از جنس فلز و پلاستیک است و طراحی هماهنگ با بدنه دارد.
 

samsung q80t reviwe-banehyas-2

 

قاب دور صفحه نمایش نیز باریک است و باعث خواهد شد تمرکز شما بر روی تصویر حفظ گردد.لبه های این تلویزیون دارای ضخامت 0.9 سانتی متر هستند و علاوه بر زیبایی ظاهری ان ، باعث یک دست شدن صفحه نمایش شده اند.ضخامت کلی دستگاه نیز نسبتا کم است و ظرافت انرا را بیشتر کرده است.تلویزیون Q80T دارای ضخامت 5.6 سانتی متری است و در هنگام استفاده بر روی دیوار بیرون زده گی زیادی ندارد.

samsung q80t reviwe-banehyas-4

 


قسمت پشت دستگاه نیز طراحی صاف و یک دستی دارد که البته دارای شیارهای افقی است که می توان کابل های پشت دستگاه را از این طریق هدایت کنید.نوع قرار گیری پورت های ان نیز به طرف جانبی است و در هنگام نصب بر روی دیوار به راحتی در دسترس هستند.کیفیت ساخت ان نیز بسیار عالی به نظر می رسد.با انکه در ساخت ان از پلاستیک استفاده شده است اما در کل حس خوبی به شما می دهد و این به دلیل استفاده از متریال استاندارد در ساخت ان است.

samsung q80t reviwe-banehyas-5


کیفیت تصویر


تلویزیون Q80T دارای نسبت کنارست مناسبی است.البته در این مدل نسبت کنتراست به نسبت دیگر تلویزیون ها مانند Q70 پایین تر است و این به دلیل استفاده از لایه Ultra View در ان است.با فعال کردن Local Dimming تا حد زیادی این مشکل مرتفع می شود اما بازهم نمی تواند سطح ایده ال باشد.

samsung q80t reviwe-banehyas-5
 

سطح روشنایی HDR نیز مناسب اسب و می تواند محتوای HDR را با میزان نور مناسب به نمایش بگذارد.اگر سطح روشنایی HDR را مناسب نمی دانید می توانید از قسمت تنظیمات میزان روشنایی و کنتراست را در حالت حداکثر قرار دهید.

samsung q80t reviwe-banehyas-8

با وجود گوشه های صفحه نمایش تیره تر و وجود جلوه صفحه نمایش کثیف در سراسر صفحه اما تلویزیون Q80T دارای یکنواختی خاکستری بسیار مناسی است.البته در صحنه های تاریک  یکنواختی مناسب تری نیز قابل مشاهده است.

samsung q80t reviwe-banehyas-9

یکنواختی سیاه نیز مناسب است و البته در بعضی صحنه ها تصویر کمی متمایل به خاکستری می شود اما با فعال سازی نور موضعی  سطح یکنواخت مشکی ان نیز کمی بهبود می یابد.

samsung q80t reviwe-banehyas-10

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به پنل های VA وارد بوده زاویه دید کم در انها است.سامسونگ در تلویزیون Q80T سعی کرده با ایجاد لایه Ultra Viewing Angle تا حد زیادی این مشکل را برطرف کند که البته موثر نیز واقع شده است.اما بهبود زاویه دید باعث از دست رفتن میزان قابل توجهی از کنتراست ان شده است.در ازمایش های ما مشاهده شد که با فاصله گرفتن از مرکز تصویر تغیرات گاما سریع اتفاق می افتد اما رنگ های تیره حتی تا زاویه های متوسط نیز هم چنان ثابت باقی خواهند ماند.

samsung q80t reviwe-banehyas-11


قبل از کالیبراسیون این تلویزیون دارای دقت رنگ بسیار عالی بود و فقط در موارد بسیار کمی شاهد اشکالات جزیی بودیم که البته با چشم غیر مسلح قادر به تشخیص ان نخواهید بود.درجه حرارت رنگ به سمت گرم متمایل است و این باعث می شود بیشتر صحنه ها بیشتر از حد واقعی روشن باشند.

samsung q80t reviwe-banehyas-14

 

بعد از کالیبراسیون دقت رنگ ها در سطح باورنکردنی است.رنگ های روشن کاملا متعادل هستند و درجه حرارت رنگ نیز کاملا مناسب است و هیچ اشکالی که بتوان با چشم غیر مسلح انرا مشاهده کرد و جود ندارد.

samsung q80t revwe-banehyas-15

تلویزیون Q80T هم چنین قادر به ارتقا و نمایش تصاویر در تمام ورودی های 480p,720p,1080p و 4k است.

samsung q80t revwe-banehyas-16

 

پیکسل ها در این تلویزیون کمی تار هستند و این به دلیل وجود لایه Ultra Views Angle است اما هم چنان از مدل قبلی یعنی Q80R واضح تر هستند.

samsung q80t revwe-banehyas-17

 

تلویزیون Q80T دارای طیف رنگ بسیار گسترده ای است و می تواند فضای  DCPI 3 را که برای نمایش رنگ های HDR  کاربرد دارند  را به خوبی پوشش دهد و حتی دارای پوشش دهی مناسبی برای فضای رنگ Rec. 2020 است.

samsung q80t revwe-banehyas-18

 


شیب رنگ ان نیز بسیار خوب است.بیشترین باند مورد مشاهده رنگ سبز است که البته گاهی با نوارهای خاکستری،قرمز و ابی مورد مشاهده است که اگر این مسئله شما را اذیت می کند می توانید با استفاده از منوی تنظیمات نویز انرا کاهش دهید.

samsung q80t revwe-banehyas-19


حرکت

زمان پاسخ دهی این تلویزیون بسیار عالی است.در حرکت های بسیار سریع کمی تاری در پشت تصویر قابل مشاهده است که بسیار جزیی است.با این حال اگر زمان پاسخ دهی مناسب تری می خواهید باید تلویزیون LG OLED CX را بررسی کنید.

samsung q80t revwe-banehyas-21

 


تلویزیون Q80T دارای قابلیت پشتیبانی از  FreeSync و G-SYNC است که می تواند به پخش تصویر بدون مکث در هنگام بازی کمک کنند.این تلویزیون هم چنین دارای دامنه نوسازی بسیار گسترده (VRR) با منبع HDMI 2.1 است.در هنگام اتصال به کنسول هایی که دارای قابلیت VRR هستند تلویزیون به صورت خودکار انرا فعال می کند و نیازی به تنظیمات خاصی ندارید.

 ورودی ها


سامسونگ Q80T دارای به صورت کلی دارای تاخیر ورودی بسیار کمی است (Low Input Lag) .البته در حالت بازی (Game) این میزان از حالت های Game Motion Plus یا VRR نیز کمتر است.

بجز حالت 4k @ 120Hz در HDR برای کنسوب PS5 که قابل پشتیبانی نیست این تلویزیون قادر به پشتیبانی از تمام رزولوشن های کنسول های بازی نسل بعدی است.همچنین حالت Auto Low Latency Mode (ALLM) یا تاخیر ورودی خودکار نیز از دیگر قابلیت ها در این زمینه است.

samsung q80t revwe-banehyas-21

در قسمت پشتی ان نیز ورودی های مختلفی قرار داده شده اند که شامل :4 ورودی HDMI،2 ورودی USB،1 خروجی صدای دیجیتال و یک ورودی انتن است.تلویزیون Q80T دارای قابلیت eARC است که امکان انتقال صدای غیره فشرده را مانند دالبی اتمس با کیفیت بسیار بالا فراهم می کند.برای استفاده از این حالت HDMI eARC را در حالت خودکار یا Auto قرار داده و Digital Output Audio را درحالت Passthrough تنظیم کنید.قابلیت های هوشمند


سیستم عامل این تلویزیون تایزن است که استفاده از ان بسیار روان و اسان است.در تلویزیون Q80T نیز هم چنان تبلیغات درون سیستم عامل و برنامه ها وجود دارد و غیر فعال کردن انها امکان پذیر نیست.شما هم چنین می توانید از برنامه های فروشگاه سامسونگ استفاده کنید و انها را بر روی این تلویزیون دانلود و نصب کنید.دسترسی به شبکه های پخش انلاین و یا اشتراک محتوا از گوشی تلفن همراه نیز بسیار اسان است.

samsung q80t revwe-banehyas-22

 


ریموت کنترل این تلویزیون نیز به مانند دیگر QLED ها است.بر روی ان دکمه هایی برای دسترسی سریع به سرویس های پخش انلاین و یا فعال کردن حالت Ambient قرار دارد.هم چنین دارای میکروفون داخلی برای اعمال دستورات صوتی با پشتیبانی از دستیار صوتی سامسونگ (Bixby) است.

samsung q80t revwe-banehyas-24

 

در هنگامی که ریموت کنترل نیز در دسترس نیست می توانید برای انجام برحی عملکردهای اولیه مانند خاموش،روشن،کم و زیاد کردن صدا و یا تغیر کانال ها از ان استفاده کنید.

samsung q80t revwe-banehyas-25

 

در داخل بسته بندی این تلویزیون به جز پایه ان ریموت کنترل،2 عدد باطری و دفترچه راهنمای ان نیز وجود دارد.

samsung q80t revwe-banehyas-27


مقایسه تلویزیون Q80T با سایر تلویزیون ها
 

samsung q80t revwe-banehyas-28
 

سامسونگ Q80T در مقایسه با سامسونگ Q70T

تلویزیون Q80T در بسیاری از زمینه ها از عملکرد بهتری برخوردار است.این تلویزیون دارای کنترل نور پس زمینه full-array local dimming است و می تواند روشنایی مناسبی برای پخش محتوای HDR داشته باشد.دقت رنگ ان نیز بیشتر است و زمان پاسخگویی مناسب تری دارد.اما به دلیل وجود لایه Ultra Views Angle برای زاویه دید بالاتر این تلویزیون از دارای نسبت کنتراست پایین تری از Q70T است.

samsung q80t revwe-banehyas-29

 

 

تلویزیون Q08T در مقایسه با سونی X9000H

تلویزیون Q80T دارای تاخیر ورودی کمتر،زمان پاسخگویی بهتر،قابلیت پشتیبای از VRR ،روشنایی مناسب تر برای پخش HDR و نیز بازتاب نور مناسب تر است. عملکرد بهتری به نسب X9000H است.از ان طرف سونی X9000H نیز دارای نسبت کنتراست بالاتری است و عملکردی مناسب تر در اتاق های تاریک دارد.

samsung q80t revwe-banehyas-30

 

 

تلویزیون Q80T در مقایسه با سونی X9500H

این دو تلویزیون دارای عملکردهای تقریبا مشابهی هستند.Q80T با داشتن تاخیر ورودی کمتر،زمان پاسخ دهی کمتر و پشتیبانی از VRR می تواند گزینه مناسب تری برای بازی های رایانه ای باشد.سونی X9500H دارای نسبت کنتراست بالاتر و میزان روشنایی HDR بهتر است.پس اگر تماشای فیلم های HDR و SDR برای شما اولویت دارد سونی می تواند بهتر باشد.

samsung q80t revwe-banehyas-31

                                                                             

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram