0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ Q70T

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ q70t

سامسونگ Q70T از تلویزیون های QLED است و جایگزین Q7R شده است.این تلویزیون دارای کیفیت تصویر فورکی است و از پنل VA برخوردار است.این پنل به دلیل نوع ارایش عمودی پیکسل ها دارای زاویه دید پایین است.البته وجود پنل VA باعث شده است تا کنتراست بسیار مناسبی را از ان شاهد باشیم و از قدرت بالایی در به نمایش گذاشتن نقاط تیره رنگ است.با وجود نبود قابلیت نور موضعی اما قادر به نمایش یکنواخت تاریکی است.دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است و از FreeSync AMD و VRR پشتیبانی می کند به همین دلیل یک گزینه مناسب برای نمایش روان و پرسرعت بازی های رایانه ای است.علاوه بر اینها دارای تاخیر ورودی بسیار کم است که این نیز می تواند تاثیر خوبی در نمایش بازی ها به صورت مناسب تر داشته باشد.این تلویزیون از قدرت روشنایی مناسبی نیز برخوردار است و می تواند در اتاق پرنور نیز عملکردی مناسب داشته باشد اما با این وجود برای نمایش محتوای HDR روشنایی قابل توجهی ندارد.در این تلویزیون از پردازنده قدرتمند Quantom 4K Proccessor نیز از دیگر قابلیت های این تلویزیون است و می تواند تصاویری واضح را با جزییات کانل به نمایش بگذارد.

samsung q70t reviwe-1

 

 


نقاط قوت:                                                        
نرخ تازه سازی عالی
کنتراست بسیار مناسب
دارای دقت رنگ مناسب

 

نقاط ضعف:
زاویه دید کم
نبود نور موضعی (Local Dimming)

 

  

بازار:
تلویزیون Q70T در سال 2020 تولید و عرضه شده است و جایگزین مدل سال قبل یعنی Q70R شده است.این تلویزیون از مدل های میان رده است و در بین مدل های Q80T و Q60T قرار می گیرد.در حال حاضر تلویزیون های الجی NANO90 و سونی X9000H از رقبای این مدل در بازار هستند.اگر چه این تلویزیون Q70T نام گرفته اما از نظر عملکرد شباهت های بسیار با Q60 دارد.

 


طراحی


samsung q70t reviwe-2

 

استایل

تلویزیون Q70T دارای طراحی بسیار زیبایی است و شبیه به مدل های Q70 و Q60 است.پایه های ان کمی پهن هستند و حاشیه های دور صفحه نمایش نازک و باریک هستند.هم چنین در پشت ان دارای بست مخصوصی برای نگهداری کابل های مختلف است.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-2

کیفیت ساخت

در کل این تلویزیون از کیفیت ساخت متوسط و مناسبی برخودار است و برای ساخت بدنه ان از پلاستیک مرغوب و با کیفیت استفاده شده است.اگر نگاهی به ان بیندازیم به خوبی متوجه می شویم که با محصولی با کیفیت و خوش ساخت طرف هستیم اگر چه در این زمینه نیاز شباهت زیادی با  Q70R دارد.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-3

پشت دستگاه

قسمت پشت این تلویزیون نیز از جنس پلاستیک است و در ان خطوطی به صورت افقی مشاهده می شوند.هم چنین جایی برای پیچ های مورد استفاده برای نصب ان بر روی دیوار قرار دارد.پورت های ورودی ان نیز در این قسمت قرار دارند و رو به جانب دارند تا در هنگام نصب بروی دیوار استفاده از انها ممکن باشد.بر روی پایه های ان در قسمت پشت نیز بست هایی برای مدیریت کابل های ان دیده می شوند.

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-4

لبه ها

قاب دور صفحه نمایش یا لبه های ان نبز بسیار نازک بوده به طوری که فقط 0.9 سانتی متر هستند و این می تواند تماشای صفحه نمایش را برای شما لذت بخش تر کند.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-5

ضخامت

تلویزیون Q70T ضخامت زیادی ندارد و در هنگام نصب بر روی دیوار بیروان امده گی زیادی ایجاد نخواهد کرد.این تلویزیون دارای ضخامت 6.1 سانتی متری است و به همین دلیل از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-6

پایه ها

این تلویزیون دارای پایه های دو شاخه ای است و به دلیل قرار گیری انها در دو سمت زیر دستگاه در هنگام استفاده از انها به میز بزرگتری احتیاج دارید.در این مدل پایه های نیازی به پیچ برای نصب نخواهید داشت و با کمی فشار دادن انها به راحتی در جای خود قرار می گیرند که البته قابلیت برگشت ندارند.از نظر حفظ تعادل نیز مناسب هستند و قادرند تعادل دستگاه را به خوبی حفظ کنند.

 

 

 

 


کیفیت تصویر
 


samsung q70t reviwe-7

کنتراست

سطح کنتراست تلویزیون های QLED سامسونگ همیشه از نقاط قوت انها بوده و البته  Q70T نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از توان کنتراست بسیار بالایی برخوردار است.اگر چه در این مدل از نور موضعی یا Local Dimming استفاده نشده که می توانست کنتراست انرا در حد قابل توجهی بالا ببرد ولی سامسونگ در ان از فن اوری ال ای دی دوگانه (Dual LED) بهره برده که می تواند تا حدی نبود انرا جبران کند.در کل این تلویزیون از توان مناسبی در به نمایش گذاشتن تاریکی های عمیق است.

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-

اوج روشنایی SDR

ما در اینجا برای ازمایش این مورد در تلویزیون Q70T انرا در حالت فیلم ،روشنایی حداکثر ،گاما 2.2 و کنتراست پیش فرض تنظیم کردیم.نتیجه ای که حاصل شد این بود که این تلویزیون دارای اوج روشنایی SDR بسیار عالی است و می تواند برای نمایش محتوای مختلف در اتاق های پرنور عملکردی عالی داشته باشد.البته 0.2 صفحه نمایش (فریم) به دلیل تاریک شدن خودکار باعث تاریکی بیشتر می شود که نمی توان انرا غیر فعال کرد و این تقریبا برای تمامی تلویزیون های یکسان است.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-9

اوج روشنایی HDR

برای تست این مورد نیز در تلویزیون Q70T انرا در حالت فیلم اچ دی آر و حداکثر روشنایی قرار دادیم.در این مورد هم با عملکرد بسیار مناسب روبرو شدیم و می توان گفت سامسونگ Q70T از اوج روشنایی بسیار مناسبی برخوردار است.در اینجا هم به مانند مورد قبلی 2 درصد تاریکی صفحه مشاهده شد.این تلویزیون می تواند محتوای HDR را با روشنایی بسیار مناسب نمایش بدهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-10یکنواختی خاکستری

در هنگام تست Q70T برای نمایش صفحه خاکستری به این نتیجه رسیدیم که با وجود تاریکی های کمی که در اطراف صفحه نمایش وجود دارد ولی می توان گفت که دارای یکنواختی مناسبی است.اثر لکه کثیف به سختی قابل مشاهده است و این در نمایش ها مشکی بسیار بهتر است.

 

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-11

یکنواختی مشکی

با وجود مقدار کمی نور پس زمینه در قسمت های بالای تصویر که ان هم بسیار جزیی و کم اثر است می توان گفت که تلویزیون Q70T دارای یکنواختی مشکی بسیار فوق العاده است.این می تواند تجربه ای متفاوت را در هنگام تماشای محتوای مختلف در اتاق های تاریک برای شما به همراه داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

زاویه دید

یکی از بزرگترین و قابل توجه ترین معایب پنل های VA داشتن زاویه دید ضعیف است.تلویزیون Q70T نیز از این ضعف بی نصیب نبوده و تصاویر ان با فاصله گرفتن از کناره های کم کم بی روح می شوند که این می تواند استفاده از انرا برای اتاق های بزرگ و تماشای برنامه های مختلف به صورت گروهی را با چالش مواجه کند.

 

 

 


samsung q70t reviwe-13

بازتاب نور

تلویزیون Q70T دارای عملکرد مناسبی از نظر شدت باز تاب نور است و کمی بهتر از Q70R است.این تلویزیون از عملکرد خوبی در این زمینه در اتاق های با نور متوسط برخوردار است اما در اتاق های با تابش نور زیاد یا دارای پنجره های متعدد می تواند مزاخمت های جزیی ناشی از انعکاس نور اطراف را داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-14

ورودی 480p

ارتقای محتوای 480 پیکسل مانند دی وی دی به خوبی انجام می شود و هیچ مورد منفی رویت نمی شود.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-15

ورودی 720p

انچه در نمایش محتوای 720p مشاهده شد ارتفا و نمایش خوب تصویر در سایه پردازنده کوانتومی است.

 

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-16

ورودی 1080p

محتوای 1080 پیکسل نیز که به تصاویر فول اچ دی (FHD) شناخته می شوند نیز به خوبی و با کیفیت مناسب پخش و ارتقا می یابند.

 

 

 

 

 

 

SAMSUNG Q70T REVIWE-17

ورودی 4K

تلویزیون Q70T سامسونگ هم چنین قادر به پخش محتوای فورکی با کیفیت بسیار مناسب است و در این تست هم هیچ مورد خاص منفی به چشم نمی خورد.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-18

پیکسل ها

تلویزیون Q70T همانطور که پیشتر نیز گفته شد دارای پنل VA است و پیکسل های ان به صورت عمودی قرار گرفته اند.این تلویزیون از ساختار پیکسل های فرعی BGR برخوردار است که البته تاثیری در کیفیت نمایش تصاویر ندارد ولی می تواند در هنگام استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور باعث افزایش وضوح متن ها و کلمات شود.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-19طیف رنگ

این تلویزیون از طیف گسترده رنگ ها پشتیبانی می کند همانطور که در تصویر نیز مشاهده می شود منحنی PQ الگوی رنگ و روشنایی EOTF را به خوبی دنبال می کند.همچنین پوشش رنگی DCI P3 بسیار خوب و عالی است و Rec 2020 نیز قانع کننده است.در صورتی که بخواهید محتوای HDR روشن تر نمایش داده بشوند باید از تنظیمات کنتراست را بر روی حداکثر قرار داده و هم چنین Contrast Enhancer را بر روی مدیوم قرار دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-20

شیب رنگ

Q70T دارای شیب رنگ بسیار عالی است و بجز نوارهایی ان هم در رنگ های تیره که می تواند بسیار جزیی باشد مورد دیگری قابل مشاهده نیست.البته می توانید شیب رنگ ها را با کاهش میزان نویز نیز بهبود ببخشید که از ان طرف می تواند برخی جزییات نمایش های معمول را از بین ببرد.

 

 

 

 

 


حرکت


 


samsung q70t reviwe-21

 

رفرش ریت متغیر(VRR)

تلویزیون سامسونگ Q70T دارای VRR است و از FreeSync پشتیبانی می کند که این می تواند برای نمایش بازی های رایانه ای بدون مکث و قطع تصویر بسیار مناسب باشد.

 

 

 

 

 

 


samsung q70t reviwe-22

زمان پاسخ دهی

 Q70Tدارای زمان پاسخ دهی مناسبی است.البته در تصاویری که دارای سرعت پخش بسیار زیاد هستند در دنباله تاری در پشت اشیا در حال حرکت مشاهده می شود.انتقال 0-20٪ و این می تواند در صحنه های تاریک کمی بیشتر نیز بشود.

 

 

 

 

 

 


ورودی ها
 


 

samsung q70t reviwe-23

تاخیر ورودی

تلویزیون Q70T به طور کلی دارای تاخیر ورودی بسیار کمی است که این می تواند در حالت بازی (GAME) نیز می تواند مناسب تر باشد.البته در هنگام پخش 4k @ 60Hz + HDR این می تواند کمی بالاتر باشد حتی وقتی که Game Motion Plus را فعال کنید.تاخیر ورودی در ورودی های 120 هرتز می تواند کاهش چشمگیری داشته باشد و رقم 6 میلی ثانیه برسد.اگر می خواهید از این تلویزیون به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده کنید بهتر است انرا در حالت PC قرار دهید.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-25

 

 

 

پورت های پشت دستگاه

 

 

 

 


ورودی های صوتی

تلویزیون Q70T در این بخش دارای یک ویژه گی جدید است که مدت ها در انتظار ان بودیم و ان هم کانال برگشت صدا (eARC) است.البته باید بگوییم که این تلویزیون DTS را پشتیبانی نمی کند و فقط صدای دالبی اتمس را انتقال می دهد.

 

 

 

 


صداکیفیت صوتی

نمی توان گفت که کیفیت و توان صوتی تلویزیون Q70T بی نظیر است اما می تواند حداقل ها را دشاته باشد و در کل راضی کنده است.این تلویزیون دارای سیستم صوتی 2.1 کانال است و از مجموع توان صوتی 20 وات برخوردار است.سیستم پخش صدای این تلویزیون شامل 2 اسپیکر و یک ساب ووفر داخلی برای پخش صدای بیس است.وضوح و کیفیت صدا در هنگام محتوای مختلف در حد مطلوبی است که البته می تواند برای افزایش کیفیت صوتی در کنار ان از ساندبار نیز استفاده کنید.

samsung q70t reviwe-27

 امکانات هوشمندsamsung q70t reviwe-28

سیستم عامل

سامسونگ مثل همیشه از سیستم عامل اختصاصی خودش یعنی تایزن برای تلویزیون Q70T استفاده کرده است.این سیستم عامل بسیار روان و جذاب است.دسترسی به تمام عملکردها به راحتی امکان پذیر است و در تست این قسمت هیچ مشکل خاصی مشاهده نشد.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-29

تبلیغات

به ماتتد دیگر تلویزیون ها در Q70T هم تبلیغات ناخواسته وجود دارد و البته اگر نسبت به انها حساس هستید چاره ای جز تحمل انها نخواهید داشت و برای غیر فعال کردن انها هم هیچ گزینه ای در اختیار نخواهید داشت.

 

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-30

برنامه ها

شرکت سامسونگ بر پایه سیستم عامل خود اپلیکیشن های مختلفی را طراحی و در در اختیار کاربران گذاشته است.در تلویزیون Q70T و حتی سایر تلویزیون های سامسونگ این امکان وجود دارد که شما به راحتی به تمام این برنامه ها دسترسی داشته باشید و انها را بر روی تلویزیون خود دانلود و نصب کنید.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-31ریموت کنترل

نوع ریموت کنترل مورد استفاده برای QLED ها مشابه است و تلویزیون Q70T نیز از این نظر تفاوتی با سایر تلویزیون های کیولد 2020 ندارد.این ریموت دارای طراحی زیبا است و بسیار خوش ساخت است.اندازه ان زیاد بزرگ نیست و به راحتی قابل استفاده است.بر روی ان دکمه های خیلی زیادی و جود ندارد اما با قابلیت هایی که برای انها در نظر گرفته شده است می توانند به راحتی تنظیمات و کنترل کامل تلویزیون را در اختیار شما قرار دهند.در داخل این ریموت کنترل میکروفون قرار دارد و می توانید با استفاده از دستیار صوتی بیکسبی به جستجوی صوتی بپردازید.و یا برای دسترسی به Netflix، Amazon Prime Video و Samsung TV Plus می توان از دکمه اختصاصی مربوطه استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-32

دکمه اضطراری

در زیر دستگاه و درست در وسط ان دکمه های قرار دارد که می توان از ان برای روشن و خاموش کردن تلویزیون و یا تغیر کانال ها و حجم صدای ان استفاده کرد.این دکمه به در تلویزیون سامسونگ Q70T نیز به مانند مدل قبلی ان قرار داده شده تا در صورت در دسترس نبودن ریموت از ان استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

samsung q70t reviwe-33

اقلام همراه


1-دفترچه راهنما
2-اداپتور کمپوزیت
3-باطری 2 عدد سایز AA
4-گیره های مخصوص مدیریت کابل ها
5-کابل برق
6-ریموت کنترل هوشمند

 

 


 

جمع بندی

تلویزیون سامسونگ Q70T در ازمایشگاه ما توانسته امتیاز 7.4 را از نظر عملکردهای مختلف به خود اختصاص بدهد.این تلویزیون از مدل های میان رده است و اگر چه نسبت به مدل قبلی خود یعنی Q70R در برخی قابلیت های با افت همراه شده ولی در کل قیمت مناسبی که برای ان در نظر گرفته شده است می تواند انها را زیر سایه  خود بگذارد.در این تلویزیون شاهد نمایش با کیفیت محتوای فورکی هستیم.این تلویزیون دارای قدرت مناسب برای نمایش محتوای HDR است.اگرچه سطح روشنایی این تلویزیون نسبت به مدل قبلی ان به نصف رسیده است اما با این وجود نیز قادر به نمایش محتوای مختلف با سطح روشنایی مناسب است.وجود قابلیت های مختلف در زمینه گیمینگ و بازی های رایانه ای مانند سرعت پاسخ دهی بالا،تاخیر ورودی کم،رفرش ریت متغیر (VRR) و پشتیبانی از FreeSync AMD انرا به یک گزینه بسیار مناسب در این زمینه تبدیل کرده است.داشتن پورت HDMI 2.1 نیز از دیگر قابلیت هایی است که می تواند برای کنسول های بازی اینده بسیار مناسب باشد.

 


 مقایسه تلویزیون Q70T با سایر تلویزیون های دیگر
 


مقایسه تلویزیون Q70T با Q80T

اگر بخواهیم به صورت خلاصه این دو تلویزیون را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که تلویزیون Q80T در بیشتر موارد از Q70T بهتر است.تلویزیون Q80T دارای زاویه دید بزرگتری است و کیفیت تصویر مناسبی از کناره ها دارد.البته به خاطر وجود زاویه دید بهتر (Ultra Views Angle) از نظر کنتراست بسیار ضعیف تر از تلویزیون Q70T است.هم چنین تلویزیون کیو هشتاد از دقت رنگ بسیار بهتری برخوردار است و زمان پاسخ دهی ان نیز بسیار مناسب تر است.یکی از تفاوت های بارز در بین این دو مدل وجود قابلیت full-array local dimming در Q80T است بنابراین دارای قدرت نمایش محتوای HDR با روشنایی بسیار عالی است.

samsung q70t reviwe-banehyas-35

 

 

 


مقایسه تلویزیون Q70T با Q60T

این دو تلویزیون در بسیاری از موارد عملکرد یکسانی دارند اما تفاوت هایی نیز مشاهده می شود.تلویزیون Q70T دارای نرخ تازه سازی (Refresh Rate) بالاتری است (120 هرتز) و به همین دلیل نیز دارای سرعت پاسخ دهی یا ریسپانس تایم بهتری است.رفرش ریت در تلویزیون Q60T معادل 60 هرتز است.بعلاوه اینها تلویزیون Q70T دارای قابلیت پشتیبانی از FreeSync است و می تواند گزینه بهتری برای علاقمندان به بازی های رایانه ای باشد.در تلویزیون Q60T به دلیل عدم پشتیبانی از VRR در تمام محتوا شاهد پدیده judder یا پرش تصویر هستیم که این امر در Q70T وجود ندارد.حتی شیب رنگ نیز در کیو هفتاد تی بیسار بهتر از کیو شصت است.

samsung q70t reviwe-banehyas-36

 

 


 

 

 

تلویزیون Q70T در مقایسه با سونی X9000H

به طور کل سونی X9000H عملکرد بهتری دارد.وجود قابلیت full-array local dimming  و سرعت پاسخ دهی ان باعث نمایش واضح تر و شفاف تری خواهد شد.هم چنین کیفیت ساخت بالاتری دارد و حس خوبی به شما القا می کند.از ان طرف Q70T دارای نرخ کنتراست بسیار بهتری است و عملکردی مناسب تر در زمینه به نمایش گذاشتن تاریکی های دارد.

samsung q70t reviwe-banehyas-39

 

 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram