0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

بررسی تخصصی تلویزیون الجی OLED BX

بررسی تخصصی تلویزیون الجی oled bx

تلویزیون OLED  الجی BX یکی از تلویزیون های سری اولد این شرکت در سال 2020 است و مانند تمام تلویزیون های اولد الجی از عملکردی فوق العاده برخوردار است.این تلویزیون دارای یکنواختی سیاه و سفید بسیار عالی و قدرت کنتراست بی نهایتی دارد و یک تلویزیون ایده ال برای تماشای محتوای مختلف در اتاق تاریک است.این تلویزیون هم چنین یک گزینه عالی برای گیمرها است و از رفرش ریت متغیر FreeSync (VRR) و G-SYNC پشتیبانی می کند.دارای زمان پاسخ دهی (Response Time) انی است و سرعت عکس العمل بالایی دارد.این تلویزیون دارای پنل از نوع IPS است و از زاویه دید بالایی برخودار است. حتی اگر به اندازه کافی روشن نباشد تا بتواند با تابش خیره کننده مقابله کند ، دارای انعکاس فوق العاده ای است ، بنابراین در اکثر اتاق های بسیار روشن عملکرد خوبی دارد.متاسفانه مانند دیگر اولد ها دارای خطر سوختن دایمی است اما این در حالتی است که برای نمایش یک نوع محتوا استفاده شود مانند اینکه شما از ان فقط به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده کنید و در حالت نمایش محتوای متنوع مشکلی نخواهد داشت.

lg oled bx reviwe -banehyas-1

 

 


استفاده ترکیبی (8.8)

تلویزیون الجی BX OLED به طور کلی یک تلویزیون عالی است.فن اوری اولد مورد استفاده در ان می تواند پیکسل ها را به صورت جداگانه خاموش کند و این می تواند کنتراست بسیار بالا و تاریکی عمیق را ایجاد کند،بنابراین قسمت های سیاه رنگ در تصاویر ان به صورت کامل تاریک هستند.OLED BX یک تلویزیون حرفه ای برای بازی های رایانه ای است و دارای زمان پاسخ دهی انی (یک میلی ثانیه) ،پشتیبانی از VRR و تاخیر ورودی بسیار پایین (Low Input Lag) است.علیرغم همه اینها این تلویزیون خیلی نمی تواند روشن باشد و انتظار عملکرد عالی را در اتاق های با روشنایی خیلی زیاد از ان نداریم.اگر می خواهید به تماشای برنامه های مختلف به صورت گروهی بنشینید این تلویزیون دارای زاویه دید بالایی است و بنابراین یک گزینه مناسب است.

مزایا
زمان پاسخ گویی انی ، پشتیبانی از VRR، بازتاب عالی ، زاویه دید گسترده


معایب
پرش تصویر در محتوای با نرخ فریم پایین،توان روشنایی ان برای اتاق های پرنور مناسب نیست، خطر ماندگاری دایمی در تصویر


 

lg bx reviwe-banehyas-2

 

 


طراحی:

 

lg bx reviwe-banehyas-3

استایل

طراحی این تلویزیون خاص و منحصر بفرد است و دارای پایه ای قرار گرفته در مرکز ان است و دقیقا شبیه به مدل B9 که در سال 2019 تولید شد.هم چنین شباهت زیادی با تلویزیون OLED CX دارد با این تفاوت که پایه BX از پلاستیک ساخته شده است و اندازه ای کوچکتر نیز دارد.به طور کل این تلویزیون زیبا و مدرن است و این می تواند در همان نگاه اول نظر شما را به خود جلب کند.

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-4

پایه

پایه این تلویزیون دقیقا همان پایه OLED B9 است که از پلاستیک ساخته شده است و درست در مرکز تلویزیون قرار می گیرد.پایه این تلویزیون در مقایسه با پایه CX که بزرگتر است و از فلز ساخته شده است تعادل کمتری دارد و شاهد لرزش های جزیی هستیم.

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-5

پشت دستگاه

از نمای پشتی این تلویزیون بسیار شبیه به OLED CX و OLED B9 است.به صورت کلی قسمت پشتی ان شامل دو قسمت بالایی و پایینی است.قسمت پایینی که محل ورودی های تلویزیون در ان قرار دارد از جنس پلاستیکی است و متصل به پایه است.قسمت بالای نیز پنل به ان متصل شده و از جنس فلزی صاف و براق است.در این قسمت هم چنین بست مخصوص جمع کردن کابل های ان قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

 


lg bx reviwe-banehyas-6

کناره ها

وجود لبه های بسیار باریک یکی از ویژه گی های این تلویزیون است که صفحه ای گسترده و یک دست را در جلوی شما ظاهر می کند.کناره های صفحه نمایش در این تلویزیون فقط 0.9 سانتی متر ضخامت دارند و باعث خواهند شد تا شما تمرکز بیشتری را در هنگام تماشای تصاویر داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-7

ضخامت

تلویزیون OLED الجی به دلیل نداشتن نور پس زمینه ضخامت بسیار کمی دارند و این از ویژه گی های مشترک و بارز در انها است.در تلویزیون BX نیز شاهد ضخامت بسیار کمی هستیم به طوری که قسمت پایین ان حداکثر ضخامت 4.8 سانتی متر را دارا است.این قابلیت می تواند در هنگام نصب بر روی دیوار به مانند یک قاب عکس است.در هنگام استفاده از پایه ان هم میزان فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-8

کیفیت ساخت (8.5)

تلویزیون BX از کیفیت ساخت عالی برخوردار است.قسمت پشت دستگاه و نگهدارنده پنل ان فلزی است.و قسمت پلاستیکی پایین ان هم  کیفیت قابل قبولی دارد.پایه ان به مانند CX فلزی نیست ولی هیچ مشکلی برای حفظ تعادل و نگهداری دستگاه ندارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

کیفیت تصویر:

 

lg bx reviwe-banehyas-9

کنتراست (10)

تلویزیون های اولد به طور کلی از قدرت کنتراست بالایی برخوردار هستند.تلویزیون BX OLED نیز به دلیل وجود این فن اوری و قابلیت خاموش شدن کامل پیکسل ها از قدرت ایجاد کنتراست بسیار بالایی برخوردار است.تفاوت بین میزان نور از یک پیکسل تا پیکسل کناری می تواند چشمگیر باشد و این می تواند به ارایه یک تصویر با کنتراست مناسب بینجامد.

 

 

 

 

 

 

نور موضعی

در سایر تلویزیون ها برای کنترل نور پس زمینه از قابلیت هایی استفاده می شود تا بتواند با کنترل نوری مناسب کنتراست مناسبی را ایجاد کند.اما در تلویزیون های OLED به دلیل نبود نور پس زمینه و عملکرد مستقل پیکسل ها این قابلیت نیز بهبود یافته است و به سطح پیکسل ها گسترش یافته است.با وجود این قابلیت شاهد کم نور شدن موضعی در ان نخواهیم بود و زیر نویس ها به صورت کامل واضح نمایش داده خواهند شد.

 

 

(6.0) اوج روشنایی در  HDR

در اینجا ما حداکثر روشنایی HDR را در حالت تصویر “HDR Cinema ” با تنظیم دمای رنگ روی ” Warm 2 “، حداکثر روشنایی روی “High” و نور OLED در “Max” سنجش کردیم. در اینجا نیز به مانند حداکثر روشنایی  SDR، ما یک  Refixher Pixel اجرا کردیم و بعد از آن صفحه کمی روشن تر شد. قبل از Pixel Refreshher، بیشتر صحنه‌ها بین 358 تا 534 نیت بودند و ما در آزمایش 100٪ windows پنجره پایدار 117 نیت داشتیم.
ولی اگر می‌خواهید تصویر روشنایی ممکن داشته باشد، حالت تصویر را روی “Vivid “، کنتراست پویا روی “Medium “، نور OLED و کنتراست روی “Max ” و Peak Brightness روی “High ” تنظیم کنید. ما توانستیم 706.8 نیت را با یک پنجره اوج 10٪ بدست آوریم.
به طور کلی باید بگوییم که در مقایسه با تلویزیون BX از حداکثر روشنایی کمتری برخوردار است و نمی تواند محتوای HDR را به خوبی به نمایش بگذارد.

lg bx reviwe-banehyas-9

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-10بازتاب نور (9.3)

در این ازمایش نیز شاهد عملکرد بسیار مناسب در ان بودیم.تلویزیون BX حتی در مکان های با تابش نور بالا و یا در معرض نور خورشید نیز از هندلینگ انعکاسی بسیار مناسبی برخوردار است.این مسیله می تواند باعث تمرکز شما در هنگام استفاده از ان در مکان های با شدت نور بالا باشد.

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-11

زاویه دید (8.6)

این تلویزیون از زاویه دید گسترده ای (Wide Viwing Angle) برخوردار است و شما از دقت رنگ ها و کیفیت تصاویر در تمام زاویه ها برخوردار خواهید بود.

 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-12

یکنواختی مشکی (10)

همانطور که قبلا نیز اشاره شده این تلویزیون به دلیل داشتن فن اوری OLED از توان بالایی در ایجاد یکنواختی مشکی برخوردار است و هنگامی که پیکسل ها خاموش می شوند می توانند تاریکی عمیقی را ایجاد کنند.

 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-13

یکنواختی خاکستری (8.7)

تلویزیون LG OLED BX از یکنواختی خاکستری مناسبی برخوردار است اما این ممکن است در واحدها متفاوت باشد.در مرکز ان لکه کثیف بسیار ضعیفی مشاهده می شود که البته می تواند برای علاقمندان به ورزش بسیار مناسب باشد.در صحنه های تاریک یکنواختی بسیار بهبود یافته است اما در اتاق های خیلی تاریک خطوط عمودی کم رنگی مشاهده میشوند.صفحه تلویزیون BX بر خلاف مدل قبلی (B9) در صحنه های تاریک چشمک نمی زند.

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-15پیکسل ها

در تلویزیون اولد BX الجی از پنل IPS با ساختار پیکسلی افقی استفاده شده است.در این تلویزیون پیکسل ها از ساختار RGBW و 4 زیر پیکسل برخوردار هستند اما هر چهار زیر پیکسل به طور همزمان استفاده نمی شوند.در تصویر می توانید استفاده از پیکسل های سفید،قرمز و ابی را مشاهده کنید.به این ترتیب سایر زیر پیکسل های دیگر نیز به صورت سه تایی در کنار هم مورد استفاده خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-16

شیب رنگ (7.0)

تلویزیون الجی BX دارای هندلینگ شیب رنگ مناسبی است.در تمام رنگ ها می توان وجود باند را مشاهده کرد که در سایه های تیره رنگ این عملکرد بهتر نیز می شود.برای عملکرد مناسب تر در این زمینه بهتر است به سراغ Smooth Gradation نروید زیرا که عملکرد چندان متفاوتی نخواهد داشت.حتی با انجام Pixel Refreshher نیز شاهد تفاوت زیادی نبودیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

حرکت:


lg bx reviwe-banehyas-17زمان پاسخ گویی (9.7)

مدت زمان تغیر رنگ پیکسل ها را زمان پاسخگویی می گویند.تلویزیون الجی BX از این نظر عملکردی فوق العاده دارد.البته شاید در مقایسه با CX ضعیف تر باشد ولی بازهم بسیار عالی است.

 

 

 

 

 

 

 


 لرزش تصویر (10)

این تلویزیون میتواند لرزش تصویر را از منبع بلو-ری (Blu-ray) یا هر منبع دیگری نیز حذف کند.اگر گزینه Real Cinema را فعال کنید لرزش ها به صورت کامل حذف خواهند شد.هم چنین در حالت تنظیم روی OLED Motion با انتخاب گزینه های Auto می توان تمام لرزش ها را ازبین برد،با انتخاب حالت Low لرزش ها کمی بهبود پیدا خواهند کرد و با تنظیم روی حالت high هیچ تغیری در میزان لرزش ها اتفاق نخواهد افتاد.

 

 

(7.9) نوسازی متغیر VRR

ابتدا برای انکه دریابیم که تلویزیون اولد BX از VRR با HDMI پشتیبانی می کند با اتصال Xbox One S گزینه FreeSync را در تنظیمات غیر فعال کرده و گزینه G-SYNC را فعال کردیم.Xbox نشان داد که VRR هنوز هم کار می کند و این نشان می دهد که از HDMI پشتیبانی می شود.
تلویزیون OLED BX الجی دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است و برای نمایش تصویر بدون مکث از قابلیت VRR پشتیبانی می کند.در حالت فعال بودن G-SYNC اشکالات جزیی مشاهده می شود که این امر در FreeSync نیز مشهود است.این تلویزیون دارای خروجی تصویر 4k @ 60Hz است و 4K @ 120Hz وجود ندارد.
برای فعال سازی G-SYNC ابتدا باید از گزینه تنظیمات، Instant Game Response فعال کرده و حالت تصویر را نیز در حالت بازی (Game) قرار داد.برای فعال سازی FreeSync هم باید تنظیمات AMD FreeSync Premium را بر روی ورودی مورد نظر تنظیم کنید.

 

 

ورودی ها:
 

تاخیر ورودی

تلویزیون LG OLED BX دارای تاخیر ورودی بسیار کم در حالت بازی است.این تلویزیون دارای ALLM است و زمانی که کنسول بازی را به ان وصل می کنید به صورت خودکار حالت بازی و تاخیر ورودی کم فعال می شود.برای این کار ما به ان Xbox One S را متصل کرده و شاهد بودیم که حالت بازی را به صورت خودکار فعال کرد.اگر می خواهید از این تلویزیون به عنوان نمایشگر رایانه خود استفاده کنید از منوی اصلی گزینه PC را انتخاب کنید.

 

 

lg bx reviwe-banehyas-29

ورودی های این تلویزیون شامل :

 

HDMI...4
USB...3
1 خروجی صدای دیجیتال
1 خروجی صدای انالوگ
1 ورودی ویدیو کمپوزیت
ورودی تیونر
ورودی اترنت یا LAN
 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-19

مشخصات ورودی ها

تلویزیون الجی اولد BX از قابلیت پشتیبانی از eARC برخودار است و در صورت اتصال به دستگاه سازگار با ان می تواند از این قابلیت استفاده کند.قابلیت پشتیبانی از eARC می توند دالبی اتمس (Dolby Atmos) را با کیفیت بالا پخش کند که برای این کار لازم است تا HDMI Arc را فعال کرده و eARC را فعال کنید.

 

 

 

 


 
قابلیت های هوشمند


lg bx reviwe-banehyas-22

سیستم عامل (8.5)

تلویزیون الجی BX OLED به مانند دیگر تلویزیون های این شرکت دارای سیستم عامل WebOS است.نسخه 5.0 مورد استفاده برای تلویزیون های 2020 الجی از منویی جذاب و روان با قابلیت حرکت و اسان برخوردار است و نسبت به ورژن های قبل از ابزارهای متنوع تری برخوردار شده است.

 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-23

برنامه ها (8.0)

شما می توانید با استفاده از برنامه های بیشماری که در فروشگاه الجی وجود دارد نوع برنامه مناسب و مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید.حتی می توانید تلفن همراه خود را نیز به ان وصل کنید.

 

 

 

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-25ریموت کنترل

نوع ریموت کنترل مورد استفاده برای این تلویزیون Magic Remote یا همان ریموت کنترل جادویی است.این نوع ریموت طراحی مناسبی دارد و با وزن وابعاد مناسب ان قابلیت کاربرد راحتی نیز دارد.بر روی ان به مانند یک ریموت معمولی دکمه های مختلفی وجود دارد که شامل دکمه های میانبر برای دسترسی به شبکه های پخش برنامه و محتوای مختلف مانند Amazon Prime Video و Netflix است.اما چیزی که این ریموت کنترل را با دیگر نمونه ها متفاوت کرده است و جود حالت اشاره گر،کلیک و اسکرول است که سرعت حرکت شما را در بین منوها و محتوای مختلف افزایش می دهد.

 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-26

 

دکمه های کنترل

در زیر این تلویزیون و درست در وسط ان دکمه هایی قرار داده شده است که می توانند در صورتی که ریموت کنترل در دسترس نباشد از انها برای تنظیم صدا و یا خاموش و روشن کردن تلویزیون استفاده کرد.

 

 


 

 

 

 

lg bx reviwe-banehyas-27

اقلام همراه

ریموت کنترل و 2 عدد باطری AA
تبدیل کمپوزیت
دفترچه راهنما

 

 

 


تلویزیون الجی OLED BX در مقایسه با چند مدل دیگر

تلویزیون OLED BX یک تلویزیون بسیار عالی با امکانات مناسب است.این تلویزیون نیز به مانند دیگر اولدهای الجی می تواند سیاهی عمیق را به نمایش بگذارد و از دقت و تنوع رنگ ها حتی بهتر از دیگر مدل های قبل از خود برخوردار است.البته باید گفت این تلویزیون به مانند CX از قدرت روشنایی بالایی برخوردار نیست و اگر انرا در یک اتاق پرنور قرار دهید شاید نتیجه مناسبی نداشته باشد.در زیر می توانید مقایسه انرا با چند مدل از تلویزیون های 4K دیگر مشاهد کنید.

 

 

تلویزیون الجی OLED BX در مقایسه با OLED CX

تلویزیون CX دارای تفاوت هایی در بخش های مختلف مانند طراحی و قابلیت های تصویر با تلویزیون BX است.می توان گفت تلویزیون سی ایکس کمی بهتر از بی ایکس است.تلویزیون CX از قدرت روشنایی بالاتر و در نتیجه از عملکرد بهتری در محیط های روشن برخوردار است.هم چنین تلویزیون CX گرادیان را بهتر کنترل می کند و از نظر ظاهری نیز دارای پایه ای بزرگ تر و از جنس فلزی است.البته نا گفته نماند که تلویزیون BX دارای زاویه دید بهتری نسبت به CX است.
 

تلویزیون الجی BX در مقایسه با تلویزیون C9

این دو تلویزیون تقریبا مشابه هم هستند با این تفاوت که اولد C9 دارای کیفیت ساخت بهتری است چون از پایه فلزی برخوردار است.تلویزیون C9 هم چنین از قدرت روشنایی بالاتری برخوردار است و دارای تاخیر ورودی کمتری است.البته تلویزیون BX نیز از دقت رنگ بهتری برخوردار است.

 

 

تلویزیون الجی OLED BX در مقایسه با تلویزیون QLED Q80T

تلویزیون BX دارای نسبت کنتراست نامحدود،زمان پاسخگویی انی،زاویه دید مناسب تر و دارای قابلیت پشتیبانی از کارت های گرافیکی NVIDIA است.البته از ان طرف نیز Q80T دارای قدرت روشنایی بهتر،تاخیر ورودی مناسب و عدم سوختگی کامل است.

 

lg bx reviwe-banehyas-28

 


 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram