0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

بررسی کامل تلویزیون OLED الجی CX

بررسی کامل تلویزیون oled الجی cx

تلویزیون های OLED شرکت الجی در سال 2020 نیز تولید و به بازار عرضه شدند این تلویزیون ها از همان بدو ورود به دلیل نوع فن اوری های بکار رفته در ان و طراحی متفاوت با تلویزیون های معمولی مورد توجه بسیاری از صاحب نظران در این حوزه قرار گرفتند.پس از ورود اولین اولد ها درچند سال قبل ، در سال 2020 نیز الجی با معرفی سری CX به رقبای خود نشان داد که اولدها هنوز هم کابوسی برای انها است.
تلویزیون اولد الجی CX مانند تمام اولدهای دیگر دارای کیفیت تصویر فوق العاده ای است.تصاویر این تلویزیون غنی از رنگ های بسیار گسترده و متنوع هستند به گونه ای که شما انرا کاملا واقعی و طبیعی خواهید دید.این تلویزیون دارای ویژه گی های بسیار مناسب برای بازی های رایانه ای است و دارای نرخ تازه سازی متغیر (VRR) و پشتیبانی G-SYNC برای کاهش وقفه تصویر است.زمان پاسخ دهی تقریبا انی دارد و تاخیر ورودی ان نیز بسیار کم است.تلویزیون CX به دلیل انکه نور پس زمینه ندارد و پیکسل های ان عملکردی مستقل دارند می تواند سیاهی عمیق و یکنواختی را به نمایش بگذارد و این می تواند نمایشی خیره کننده را در اتاق ها تاریک به همراه داشته باشد.زاویه دید این تلویزیون عالی است و می توان انرا در اتاق های بزرگ نیز مورد استفاده قرار داد.اگر به دنبال تلویزیونی برای نمایش محتوای HDR با کیفیت بالا هستید می توانید روی تلویزیون CX الجی این زمینه حساب باز کنید.
تلویزیون الجی OLED CX یکی از بهترین ها در نوع خود است و دارای قابلیت های بسیار مناسبی در تمام زمینه ها است.این تلویزیون نیز به مانند سایر اولد های دیگر خطر سوختگی دایمی دارد اما انتظار نداریم که این مسئله برای کسانی که محتوای متنوعی را با ان تماشا می کنند مشکلی ایجاد کند.این تلویزیون در سایز های 48 اینچ ، 55 اینچ ، 65 اینچ و 77 اینچ تولید و به بازار روانه شده است.

 

طراحی

تلویزیون الجی CX دارای طراحی بسیار شیک و زیبایی است .این تلویزیون شبیه به مدل قبلی خود یعنی C9 است اما رنگ ان تیره تر است.لبه ها و قسمت پشت ان از جنس فلز است و به رنگ نقره ای است.

lg oledcx reviwe-banehyas-1

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-2

پایه

پایه این تلویزیون نیز تقریبا متفاوت تر از ان چیزی است که تا بحال دیده اید.عرض ان مناسب است و دارای طولی به اندازه تلویزیون است،بنابراین برای ان به میز بزرگتری احتیاج دارید.هم چنین به دلیل اینکه این تلویزیون فاصله چندانی با سطح زیر خود ندارد استفاده از ساندبار در جلوی ان می تواند مانع دید شما شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-3

پشت دستگاه

قسمت پشتی ان شبیه به تلویزیون های اولد C9 و C8 است.قسمت بالایی ان از جنس فلز بسیار مقاوم است و پنل روی ان نصب شده است.قسمت پایینی هم از جنس پلاستیک با کیفیت است و دارای خطوطی افقی است.ورودی های تلویزیون نیز در این قسمت هستند.در قسمت پشتی پایه نیز جایی برای هدایت کابل های تلویزیون قرار داده شده است.تلویزیون الجی CX را می توانید بر روی دیوار نیز نصب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-4

لبه ها

این تلویزیون بسیار زیباست و یکی از دلایل ان و جود لبه های بسیار باریک دور صفحه نمایش ان است که البته باعث ایجاد تمرکز بیشتری برای شما در هنگام تماشای محتوای مختلف در ان خواهد شد.لبه های این تلویزیون از جنس فلزی بوده و بسیار زیبا و محکم هستند و دارای ضخامت فقط 0.9 cm هستند.

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-5

ضخامت

اگر از سمت جانبی ان به این تلویزیون نگاه کنید متوجه ضخامت بسیار کم ان خواهید شد. تلویزیون های OLED به دلیل نداشتن قسمت نور پس زمینه دارای ضخامت بسیار کمی هستند.تلویزیون CX هم در قسمت پایین دارای ضخامت 4.5 cm است و این به دلیل قرار گیری پورت های ارتباطی تلویزیون در این قسمت است که در نیمه بالایی ان این ضخامت بسیار کمتر نیز می شود.

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-6

کیفیت ساخت

این تلویزیون نیز به مانند مدل C9 از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است.قسمت پشت پنل از جنس فلز است و پلاستیک به کار رفته در پایه ان نیز از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است و حالتی فلزی دارد است.

 

 

 

 

 

کیفیت تصویر:

 

lg oledcx reviwe-banehyas-7

کنتراست

تلویزیون های اولد الجی دارای کنتراست بسیار بالایی هستند.الجی CX نیز به دلیل انکه برخوردار از فن اوری اولد است از این قاعده مستثنی نبوده و می تواند کنتراست بسیار مناسبی را ایجاد کند.در فن اوری OLED به دلیل انکه پیکسل ها به صورت مستقل عمل می کنند و هر پیکسل می تواند به صورت کامل خاموش شود بنابراین می تواند تاریکی مطلق را به نمایش بگذارد و این می تواند کنتراست بسیار مناسبی برای تصاویر ایجاد کند.

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-7

یکنواختی خاکستری

این تلویزیون دارای یکنواختی خاکستری چشمگیری است ولی شاید در برخی واحد ها متفاوت باشد.لکه کثیف بسیار ضعیف در مرکز ان وجود دارد که البته می تواند برای علاقمندان به ورزش بسیار مناسب باشد.تلویزیون الجی CX نیز به مانند سایر تلویزیون های OLED دارای خطوط بسیار ضعیف عمودی و افقی است که البته در اتاق تاریک قابل مشاهده است.

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-8

زاویه دید

این تلویزیون نیز به مانند دیگر اولدهای الجی از زاویه دید گسترده ای برخوردار است و دارای قدرت نمایش تصویری بسیار بالایی از کناره ها است.این تلویزیون به شما امکان می دهد چیدمان مبلمان گسترده تری داشته باشید و در هنگام تماشای برنامه های ختلف در ان به صورت گروهی بیشتر لذت خواهید برد.

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-9

یکنواختی مشکی

تلویزیون الجی CX دارای یکنواختی مشکی بسیار فوق العاده ای است.پیکسل ها در این تلویزیون می توانند به صورت کامل خاموش شوند و تاریکی عمیقی ایجاد کنند.در واقع می توان گفت این یک ویژه گی بارز برای تلویزیون های OLED است.

 

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-10

انعکاس نور

تلویزیون الجی CX نیز درست به مانند C9 دارای هندلینگ انعکاسی بسیار مناسبی است.این تلویزیون دارای پوشش ضد باز تاب است که مانع از بازتاب نور محیط خواهد شد و می توانید انرا در اتاق روشن نیز مورد استفاده قرار دهید.

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-11

پیکسل ها

الجی CX دارای 4 پیکسل فرعی (زیرپیکسل) از نوع RGBW است که شامل رنگ های قرمز،سبز،ابی و سفید است.اما همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید هر چهار مورد با هم استفاده نمی شوند که در این تصویر عدم وجود رنگ سبز به راحتی مشهود است.

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-12

محو شونده گی

هندلینگ محو شونده گی عالی ، اما هنوز هم در بیشتر رنگ ها نواری وجود دارد. فعال کردن ویژگی Smooth Gradation بر الگوی آزمون تأثیر نمی گذارد اما می تواند به کاهش باند در محتوای واقعی کمک کند. فعال کردن این ویژگی باعث از دست رفتن جزئیات می شود.

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-13

زمان پاسخ دهی

الجی CX زمان پاسخ دهی تقریبا کاملی دارد با این حال شاید متوجه مقداری تاری حرکت در ان شوید.با وجود نرخ حرکت 120 هرتز همانطور که در تصویر زیر می بینید بازهم شاهد تاری حرکت در بسیاری از محتوای ان هستیم.

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-14

 

نرخ تازه سازی متغیر

تلویزیون الجی CX دارای نرخ تازه سازی متغیر (VRR) است.پشتیبانی از FreeSync در اخرین اپدیت سیستم عامل اضافه شده است.این تلویزیون دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است و از HDMI با قابلیت VRR پشتیبانی می کند که می تواند مانع از مکث تصویر شود.هم چنین G-SYNC ان قابلیت پشتیبانی از کارت گرافیک های جدید NVIDIA را دارد. G-SYNC قابلیت پشتیبانی از رزولوشن های کمتر از 40 هرتز را ندارد و در 120 هرتز هم با رزولوشن فورکی اشکالاتی جزیی وجود دارد.برای استفاده بهتر از G-SYNC باید تلویزیون را درحالت بازی قرار داده و زمان پاسخ دهی بازی را در حالت سریع قرار دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-15

 

 

 

تاخیر ورودی

این تلویزیون دارای تاخیر ورودی بسیار کم است و هم چنین با قابلیت VRR نیز این حالت پایدار است که این برای بازی بسیار عالی است.برای محتوای فورکی نیز تاخیر ورودی بسیار کم است و این می تواند انتخاب خوبی برای دارنده گان  Xbox One X و PS4 Pro باشد.در هنگامی که XBOX به این تلویزیون متصل است به صورت خودکار به حالت Auto Low Latency Mode می رود و HDMI Deep Color روشن می شود اما شما باید ابتدا Game Response را روشن کنید تا ALLM فعال شود.

 

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-16

پورت ها

تلویزیون الجی CX دارای پورت های مختلفی شامل :
4 پورت HDMI
3 پورت USB
1 خروجی اپتیکال
1 خروجی صدای انالوگ 3.5 mm
1 ورودی کمپوزیت
1 ورودی تیونر
1 ورودی اترنت (LAN)

سیستم عامل
نوع سیستم عامل:WebOS
نسخه : 5.0
قابلیت استفاده : اسان
زمان دسترسی به یوتیوب : 2s
گزینه های پیشنهادی : مختلف (زیاد)

 

 

 

 

 

 

 

 

lg oledcx reviwe-banehyas-17ریموت کنترل

اندازه : بزرگ
کنترل صوتی : متنوع
منوی کنترل CEC : بله
برنامه ریموت : LG TV Plus
ریموت کنترل جادویی کیفیت ساخت عالی دارد و بسیار خوش دست است.ریموت کنترل در تلویزیون OLED CX نیز مورد استفاده واقع شده و با استفاده از قابلیت های بسیاری که در این ریموت گنجانده شده است می توانید به راحتی به تمام  عملکردها و محتوای مختلف دسترسی پیدا کنید.بر روی ان دکمه های میانبر مختلفی قرار گرفته از جمله دکمه دسترسی به سرویس های محبوب مانند نت فلیکس و امازون و Prime Video .این ریموت دارای میکروفون داخلی است که شما را قادر به جستجوی صوتی ، تغیر ورودی ها و یا اطلاع از اب و هوا می کند.

 

 

 

قیمت و مشخصات کامل تلویزیون 48 اینچ الجی OLED CX
قیمت و مشخصات کامل تلویزیون 55 اینچ الجی OLED CX
قیمت و مشخصات کامل تلویزیون 65 اینچ الجی OLED CX
قیمت و مشخصات کامل تلویزیون 77 اینچ الجی OLED CX

 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram