0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

بررسی تلویزیون 2020 سامسونگ مدل TU8000

بررسی تلویزیون 2020 سامسونگ مدل tu8000

سامسونگ TU8000 یکی از تلویزیون های سری 8 این شرکت در سال 2020 است و از محصولات میان رده ان محسوب می شود.سامسونگ این تلویزیون را با برخی تغیرات نسبت به مدل های سال قبل تولید کرده به گونه ای که برای اولین بار از فن اوری کریستال برای تولید تصاویری با رنگ های طبیعی استفاده شده است.کیفیت تصویر فورکی ، فن اوری HDR 10+ پنل VA برخی از مشخصات این تلویزیون هستند.طراحی تلویزیون TU8000 نیز از جمله قسمت های مورد توجه در ان است که بهبود یافته است.این تلویزیون از بعد از QLED ها از بهترین تلویزیون های شرکت سامسونگ است و در واقع می توان گفت مدل اقتصادی تلویزیون های بالا رده است.به طور کل TU8000 سامسونگ دارای مزایای  مختلفی است که انرا به یکی از گزینه های مناسب برای بسیاری از کاربران تبدیل کرده است.با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی مزایا،نقاط ضعف و ویژه گی های این تلویزیون بپردازیم.

samsung tu8000 review-banehyas-1

 

 

 

کنتراست

یکی از ویژه گی های تصویر در یک تلویزیون کنتراست ان است و ان عبارت است از میزان قدرت نمایش عمیق تر سیاهی ها و سفیدی ها در یک تصویراست.کنتراست بالا به نمایش واضح تر تصویر می انجامد.کنتراست در تلویزیون سامسونگ TU8000 با وجود پنل VA بسیار مناسب است و میزان کنتراست 6421 را در ان شاهد هستیم.این میزان نسبت به مدل های سال قبل نیز بسیار بهتر شده است.البته نبود نور موضعی (Local Dimming) برای عمق بخشی بیشتر کاملا محسوس است.

samsung tu8000 review-banehyas-2

 

 

 

 

اوج روشنایی

برای بیان قدرت نوردهی صفحه نمایش از دو مولفه اوج روشنایی HDR و اوج روشنایی SDR استفاده میشود و همانطور که از نام انها پیداست روشنای HDR برای نمایش محتوای با کیفیت بالاتر است.تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای اوج روشنایی متوسطی برای تصاویر SDR است و البته این می تواند قانع کننده باشد.این مقدار برای اتاق های پر نور و محیط های روشن مناسب نیست و برای حصول نتیجه بهتر باید Advanced Contrast Enchancer را بر روی بیشترین میزان ، گاما بر روی 2.2 و حالت تصویر را بر روی Vivid  قرار داد.اوج روشنایی HDR در تلویزیون سامسونگ TU8000 ضعیف است و نسبت به SDR نور ضعیف تری دارد.برای حل این مشکل نیز باید میزان روشنایی را در هنگام پخش محتوای HDR را بر روی Movie HDR و Advanced Contrast Enchancer را در حالت حداکثر قرار دهید.البته اینها نیز می تواند سیاهی ها را به خاکستری مایل کند.

samsung tu8000 review-banehyas-3

 

 

 

 

یکنواختی مشکی

میزان قدرت نمایش رنگ مشکی توسط صفحه نمایش را یکنواختی مشکی می گویند.میزان یکنواختی مشکی در تلویزیون های سری 8 سامسونگ بسیار عالی است و این می تواند در اتاق های تاریک عملکردی بسیار مناسب را با تصاویر بهتر به همراه داشته باشد.یکنواختی مشکی در تلویزیون TU8000 یکی از ویژه گی های بارز ان به حساب می اید.

samsung tu8000 review-banehyas-4

 

 

 

 

پیکسل ها

نوع قرار گیری پیکسل ها در تلویزیون TU8000 عمودی هستند و این به دلیل استفاده از پنل VA در ان است.زیر پیکسل های ان نیز از نوع BGR است و باعث ایجاد وضوح مناسبی مخصوصا در هنگام نمایش متن می شود.بنابراین این می تواند در هنگام نمایش محتوای اینترنتی و یا استفاده از ان به عنوان مانیتور مناسب باشد.

samsung tu8000 review-banehyas-5

 

 

 

زاویه دید

تلویزیون های شرکت سامسونگ اغلب از پنل VA برخوردار هستند و این می تواند باعث کاهش زاویه دید در انها شود.در تلویزیون سامسونگ  TU8000 نیز تحت تاثیر پنل VA بکار رفته در ان انتظار زاویه دید بالایی را از ان نداریم.در این تلویزیون از زاویه های 27 درجه کم کم شاهد کم رنگ شدن رنگ ها و کاهش کیفیت تصویر هستیم.

samsung tu8000 review-banehyas-5

 

 

 

 

زمان پاسخگویی (Response Time)

سرعت تغیر رنگ پیکسل ها نشان دهنده زمان پاسخگویی یک نمایشگر است و به هر اندازه سرعت تغیر رنگ انها بیشتر باشد می توانند تصاویری شفاف تر را به نمایش بگذارند.زمان پاسخگویی 17.8 ms  برای 100 درصد و 5.2 ms  برای 80 درصد تغیر پذیری رنگ ها در تلویزیون TU8000 بسیار مناسب است و این می تواند تصاویری را که از سرعت پخش بالایی برخوردار هستند را با میزان تاری بسیاری کمی به نمایش بگذارد.

samsung tu8000 review-banehyas-6

 

 

 

 

رفرش ریت (Refresh Rate)

برای بیان سرعت تازه سازی یک تصویر در واحد زمان (ثانیه) از نرخ تازه سازی یا رفرش ریت استفاده می شود.نرخ تازه سازی عبارت است از تعداد دفعاتی که تصویر در یک ثانیه تازه می شود و بدیهی است که هر چه این میزان بالاتر باشد تصاویری واضح تر را شاهد خواهیم بود.نرخ تازه سازی تصویر در تلویزیون TU8000 سامسونگ 60 هرتز است و تصاویر ان در یک ثانیه 60 بار تازه سازی می شود.این مقدار می تواند مناسب باشد که البته فاقد هر گونه قابلیت تازه سازی متغیر (VRR) است.

samsung tu8000 review-banehyas-7

 

 

 

 

تاخیر ورودی

معمولا از تلویزیون برای نمایش بازی های رایانه ای و یا به عنوان مانیتور نیز استفاده می شود که برای این حالت باید تلویزیون دارای قابلیت های مناسبی باشد.میزان فاصله بین اتصال دستگاه به پورت ورودی تلویزیون و نمایش ان بر روی صفحه نمایش را تاخیر ورودی یا Input Lag می گویند.تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای تاخیر ورودی بسیار مناسب است و عملکرد عالی را در این زمینه از ان شاهد هستیم.تاخیر ورودی برای محتوای 1080 معادل 9.7 ms است که البته با فعال کردن حالت بازی (Game Mode) می تواند عملکردی بهتری نیز داشته باشد.

samsung tu8000 review-banehyas-8

 

 

البته در تلویزیون TU8000 با وجود ALLM یا (Auto Low Latency) قادر به تنظیم تاخیر ورودی به صورت خودکار به محض اتصال به کنسول های بازی است.

 

 

 

سیستم عامل

سیستم عامل تلویزیون TU8000 نیز به مانند دیگر مدل های سامسونگ ، تایزن (Tizen) است.البته در نسخه امسال (2020) برخی از ویژه گی ها کاهش یافته و در کل می توان گفت از قابلیت های مدل های بالا رده در این زمینه برخوردار است.دسترسی به محتوا بسیار سریع و اسان است به طور مثال می توانید در 2 ثانیه به یوتیوب دسترسی داشته باشید.این سیستم عامل هم چنین قابلیت پشتیبانی برنامه های مختلفی را از طریق فروشگاه سامسونگ دارد که این نیز یکی از مزیت های رابط کاربری تایزن است.

samsung tu8000 review-banehyas-9

 

 

 

 

طراحی

طراحی تلویزیون TU8000 سامسونگ یکی از موارد مورد توجه در ان است و به نسبت مدل های 2019 پیشرفت چشمگیری داشته است.استفاده از قاب باریک تر برای صفحه نمایش هم زیبایی انرا دو چندان کرده است و هم باعث تمرکز بیشتر شما بر روی تصاویر خواهد شد.لبه های این تلویزیون فقط 0.9 سانتی متر ضخامت دارند و فاصه چندانی بین کناره ها و شروع پیکسل ها وجود ندارد که این می تواند یک نقطه قوت برای ان باشد.

samsung tu8000 review-banehyas-10

 

 

 

 

تلویزیون های 2020 سامسونگ از نظر ضخامت نیز نسبت به مدل های قبلی خود تغیر یافته اند بطوریکه این تلویزیون دارای ضخامت کلی 5.8 سانتی متری است و این می تواند در هنگام نصب بر روی دیوار کمترین میزان بیرون امده گی را داشته باشد.

samsung tu8000 review-banehyas-11

 

 

 

 

قسمت پشت این تلویزیون نیز از پلاستیک با کیفیت بوده و دارای خط های ریز افقی است.در قسمتی از ان جایی برای پورت های ورودی و خروجی ان در نظر گرفته شده است بطوریکه دسترسی به انها اسان است.تلویزیون TU8000 با استفاده از براکت مخصوص قابل نصب بر روی دیوار است و برای این منظور 4 سوراخ مخصوص پیچ هایی برای ان در نظر گرفته شده است.فاصله 200 میلی متری پیچ ها از هم نشان دهنده براکت 200*200 برای نصب ان بر روی دیوار است.

samsung tu8000 review-banehyas-12

 

 

 

 

 

پایه های تلویزیون TU8000 از نظر شکل و طراحی شباهت زیادی به نوع پایه های تلویزیون RU7100 دارند.این پایه ها در دو طرف زیر دستگاه قرار می گیرند هر چند که لرزش هایی وجود دارد اما می توان گفت تعادل دستگاه را کاملا حفظ می کنند. نصب اسان این پایه ها نیز از موارد مورد توجه در ان است و فقط با کمی فشار دادن و بدون نیاز به پیچ کردن می توانید انها را در جای خود قرار دهید.برای نظم بخشیدن به کابل های پشت دستگاه نیز می توانید انها را با استفاده از بست مخصوص به پایه ها نیز ببندید و از ایجاد شلوغی در این قسمت جلوگیری کنید.

samsung tu8000 review-banehyas-13

 

 

 

 

پورت ها

همانطور که گفته شد در قسمت پشت دستگاه محل هایی برای پورت های ورودی و خروجی ان در نظر گرفته شده است که شامل یک ورودی LAN ، یک ورودی انتن،یک ورودی کمپوزیت،2 ورودی USB ، 3 ورودی HDMI و یک پورت کابل نوری (اپتیکال) است.

samsung tu8000 review-banehyas-14
پورت های تلویزیون سامسونگ TU8000 در دو بخش به صورت افقی و عمودی قرار گرفته اند تا در هنگام لزوم دسترسی به انها اسان باشد.پورت HDMI در این تلویزیون دارای قابلیت HDR 10،HDR 10+،HDCP 2.2،HLG،HDMI 2.0،eARC  و ARC است.وای فای نیز با قابلیت 5GHz,2.4GHz از دیگر پورت های ارتباطی در این تلویزیون است.


ریموت کنترل

ریموت کنترل به عنوان یکی از قسمت های جانبی تلویزیون امروزه توسط شرکت های سازنده بسیار مورد توجه است و سازنده گان سعی می کنند هم طراحی انها را مناسب تر کنند و هم کارایی های بیشتری را نیز برای انها در نظر بگیرند.ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ TU8000 طراحی زیباتری نسبت به مدل های قبلی دارد و با وزن و ابعاد کم به راحتی قابل استفاده است.

samsung tu8000 review-banehyas-15

 

این ریموت کنترل دارای میکروفون داخلی است و برای استفاده از جستجوی صوتی بسیار مناسب است.بر روی این ریموت کنترل سه دکمه میانبر برای دسترسی سریع تر به Netflix ، mazon Prime Video و Samsung TV Plus وجود دارد تا به راحتی به دنیایی از فیلم ها و سایر برنامه های متنوع دیگر دسترسی داشته باشید.

samsung tu8000 review-banehyas-16

در قسمت زیر تلویزیون نیز دکمه ای قرار داده شده است که در صورتی که به ریموت کنترل دسترسی نداشتید می توانید برای خاموش/روشن کردن ، تغیر حجم صدا و کانال ها نیز از ان استفاده کنید.

 

 

 

اقلام همراه

در هنگام باز کردن و بیرون اوردن تلویزیون از بسته ان شما دو دفترچه راهنما،ریموت کنترل،دو عدد باطری و دو بست پلاستیکی را نیز مشاهده خواهید کرد.

samsung tu8000 review-banehyas-17

 

تلویزیون TU8000 در سایزهای 50 اینچ ، 55 اینچ ، 65 اینچ ، 75 اینچ ، 82 اینچ و 85 اینچ تولید شده است.برای اطلاع از قیمت و مشخصات کامل می توانید بر روی سایز مورد نظر کلیک کنید.

 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram