0
تعداد کل محصولات : ۰ محصولجمع کل : ۰ تومانپرداخت و تسویه

راهنمای خرید همزن برقی و معرفی بهترین مدل های موجود

راهنمای خرید همزن برقی و معرفی بهترین مدل های موجود

راهنمای خرید همزن برقی  و معرفی بهترین همزن های بازار

امروزه با پیشرفت های صنعتی و ورود لوازم خانگی برقی در اشکال و برندهای مختلف شاهد وجود همزهای برقی مختلفی نیز هستیم.در گذشته ها از ابزارهای بسیار ساده ای بجای همزن ها استفاده می شده است و امروزه این کار با دستگاه های مختلفی که در ابعاد خانگی و صنعتی تولید شده اند انجام می شود.کمتر خانه ای را می توان پیدا کرد که یک دستگاه همزن برقی در ان وجود نداشته باشد و این نشان از اهمیتی دارد که همزن ها امروز در امورد مختلف در اشپزخانه دارند.


همزن های برقی که جای انواع دستی خود را گرفته اند به دلیل کاربرد ساده تر و حصول نتیجه ای بهتر برای کدبانوهای خانه و به صورت کلی برای افرادی که از انها استفاده می کنند امروزه در اولویت اول هستند.از یک همزن برقی برای همزدن خامه ، مخلوط کردن ارد و کره زدن تخم مرغ و کلا تهیه کیک و شیرینی ، خمیر نان و یا بستنی مورد استفاده است.


اگر سری به بازارهای لوازم خانگی زده باشید حتما متوجه خیل عظیمی از برندهای مختلف شده اید که در اشکال مختلفی همزن های تولید خود را روانه بازار کرده اند.در هنگام خرید یک همزن برقی سوالات زیادی می تواند در ذهن شما ایجاد شود مثلا اینکه همزن چی بخریم بهتر است؟ بهترین برند همزن برقی کدام است؟همزن برقی خوب چه ویژه گی هایی دارد؟ و ... .برای دریافت پاسخ تمام این سوال ها و اطلاع از بهترین همزن های موجود در بازار لطفا در ادامه این مبحث با ما همراه باشید.

best-mixer-banehyas-1

 

 

 

 

 

دسته بندی انواع همزن های برقی

قبل از اینکه سراغ خرید یک همزن برقی بروید باید نوع همزنی را که می خواهید بخرید در نظر داشته باشید که این نیز بر اساس نوع استفاده ای که می خواهید از ان  داشته باشید صورت می گیرد.همزن های برقی به صورت کلی در دو دسته همزن برقی دستی و همزن برقی پایه دار (کاسه دار) تقسیم بندی می شوند.از نوع دستی بیشتر برای استفاده های روزانه که نیاز به مدت زمان کمی دارند استفاده می شود که نیاز به میزان فضای زیادی نیز برای نگهداری ندارند.بنابراین اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید و فقط می خواهید که یک همزن برقی برای کاربردهای کم داشته باشید می توانید از بین برندها و مدل های مختلفی که در بازار وجود دارد انتخاب مورد نظر خود را داشته باشید.

best-mixer-banehyas-2

 

 

 


برای استفاده از همزن های دستی باید از یک ظرف جداگانه مناسب استفاده کنید و با ریختن مواد در داخل ان همزن را در داخل ظرف قرار می دهید.به دلیل اینکه باید در تمام طول زمان استفاده باید همزن را در دست نگه دارید نمی توانید مدت زمان زیادی از ان استفاده کنید به همین دلیل فقط برای کاربردهای سریع که نیاز به زمان زیادی ندارند مورد استفاده هستند.


همزن های دستی البته دارای قابلیت تنظیم سرعت چرخش سری ها هستند و این کار با استفاده از دکمه ای که بر روی دسته انها تعبیه شده است انجام شود.برخی این نوع از همزن ها حتی دارای سری های مختلف نیز هستند که به صورت دوتایی مورد استفاده هستند.به همراه یک همزن چهار میله استیل قرار دارد که دو تای انها دارای شکلی بالنی بوده و برای همزدن کاربرد دارند و دو سری دیگر به صورت میله مارپیچی بوده که برای تهیه خمیر استفاده می شوند.بهترین برندهای سازنده همزن های برقی دستی KENWOOD ، PHILIPS ، SENCOR و BOSCH هستند.


بهترین همزن برقی های دستی موجود در بازار :

 •  همزن برقی دستی فیلیپس HR3740
 • همزن برقی دستی کنوود HM330
 • همزن دستی سنکور SHM 5207SS

 

 

همزن های برقی کاسه دار نیز دارای ابعادی بزرگ تر بوده و در واقع همان همزن دستی هستند که بر روی یک پایه قرار دارند و در زیر انها کاسه های نیز قرار داده شده است تا نیازی به نگهداری با دست در هنگام استفاده نداشته باشند و با وجود پایه ای که دارند به صورت ایستاده قرار می گیرند.این نوع از همزن های برقی نیز در مدل ها و اشکال مختلف وجود دارند که انتخاب مورد مناسب با توجه به نوع نیاز شما خواهد بود.همزن های کاسه دار ساده ، نیمه حرفه ای و تمام حرفه ای (صنعتی) همگی شامل این دسته هستند.

 

ساده ترین همزن های کاسه دارد دارای توان تا 800 وات هستند و برای استفاده های خانگی مناسب هستند.این نوع از همزن ها هم چنین دارای ظرفیت کاسه کم هستند و معمولا کاسه ان انها حداکثر تا 2 لیتر ظرفیت دارد.بنابراین نمی توان حجم زیادی از مواد را در انها تهیه کنید.به طور کلی این نوع از همزن به دلیل وجود کاسه و پایه نسبت به همزن های دستی ارجحیت دارند.

 

بهترین همزن های کاسه دار :

 • همزن کاسه دار فیلیپس مدل HR3745
 • همزن کاسه دار کنوود مدل HM670
 • همزن کاسه دار بوش مدل MFQ36460


همزن های حرفه ای نیز بزرگ تر از نوع قبلی هستند و برای افرادی که به تهیه کیک و شیرینی های خانگی در حجم متوسط نیاز دارند بسیار مناسب هستند.این نوع از همزن ها معمولا دارای توان 1000 تا 2500 وات هستند و از نیروی مناسبی برای همزدن و یا تهیه خمیر برخوردار هستند.این دسته از همزن ها هم چنین دارای ابعاد خیلی بزرگ نبوده و نگهداری انها در اشپزخانه راحت است.همزن های حرفه ای دارای کاسه هستند و در مواردی حتی برخی از انها دارای دو کاسه مختلف هستند.

 

بهترین همزن های حرفه ای :

 • همزن هنریچ KM8078
 • همزن سنکور STM 3730SL
 • همزن فکر Culina Chef


همزن های حرفه ای بزرگ نیز دارای ابعادبزرگ تر و موتور پر قدرت تر هستند که از انها در خانه و یا محیط هایی فروشگاهی نیز استفاده می شود که در اشکل و مدل های مختلف در بازار فراوان هستند.تفاوت این نوع از همزن ها با نوع حرفهای فقط در اندازه کاسه ، توان دستگاه و ابعاد ان است.

 

بهترین همزن های حرفه ای بزرگ :

 • همزن هنریچ مدل HKM-8110
 • همزن فکر RETROPLEX
 • همزن پروفی کوک مدل KM1096

 

best-mixer-banehyas-3

 

 

 

 

مواردی که باید در هنگام انتخاب یک همزن برقی به ان توجه داشت:

همزن برقی همانطور که از نام ان پیدا است با استفاده از نیروی برق کار می کنند و در هنگام انتخاب ان باید به توان مصرفی ان توجه زیادی داشته باشید.البته اگر نیاز به یک همزن برای کابردهای زیاد دارید دیگر توان مصرفی پایین نمی تواند پاسخگوی نیاز شما با شد و حتما باید دستگاهی را که دارای توان بالا است انتخاب کنید.


در انتخاب همزن خوب حتما باید به نوع طراحی ان دقت داشته باشید.شما می خواهید همزن را در اشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید پس حتما لازم است که رنگ انرا با توجه به سلیقه خود و یا متناسب با رنگ دیگر لوازم برقی منزل خود انتخاب کنید.بسیاری از برندهای معتبر مانند هنریچ (HEINRICH’S) و فکر (Fakir) معمولا همزن های خود را با رنگ بندی های بسیار مختلف و متنوع عرضه کرده اند و کاربران دارای حق انتخاب رنگ مورد نظر خود نیز هستند.

 

کیفیت ساخت نیز از مواردی است که باید به ان توجه نمود.همزن های با کیفیت از جنس پلاستیک فشرده ساخته شده اند که مقاومت خوبی در برابر استفاده های طولانی مدت دارند.جنس پلاستیکی هم چنین باعث می شود دستگاه خیلی سنگین نباشد و در هنگام جابجایی ان فشار زیادی را متحمل نشوید.برخی از همزن ها نیز از جنس فلزی تولید شده اند که البته با وجود عدم تاثیر در کارایی انها ولی موجب استحکام بدنه خواهد شد.حتی جنس سری ها نیز به دلیل تماس مستقیم با مواد غذایی باید کاملا ضد زنگ باشد.

 

اکثر همزن های حرفه ای دارای سری های مختلفی هستند که با توجه به نوع عملکردهای مختلفی که برای انها در نظر گرفته شده است متفاوت هستند.در نتیجه در هنگام انتخاب ان باید دقت کنید که بیشتر چه کاری را می خواهید با همزن انجام دهید.همزدن ، ورز دادن و ... از جمله عملکردهای بیشتر همزن ها هستند و باید در نظر داشته باشید که می خواهید با این دستگاه همزدن را بیشتر انجام دهید یا خمیر زدن و یا هر دو را در نظر دارید پس در نتیجه حتما نوع سری های همراه می تواند در انتخاب ان تاثیر گذار باشد.

 

کاسه همزن نیز می تواند یکی از ویژه گی های مورد توجه باشد.جنس کاسه و ظرفیت ان از موارد مهم و مورد توجه هستند.بهترین همزن ها دارای کاسه های از جنس استیل هستند به دلیل انکه در برابر زنگ زدن مقاومت بالایی دارند و پس از هر بار استفاده به راحتی قابل شست و شو هستند.ظرفیت کاسه نیز از 5 لیتر تا 12 لیتر می تواند متغیر باشد و بسته و حجم کار شما خواهد بود.اگر به صورت روزانه به تهیه کیک و شیرینی های خانگی مشغول هستید ظرفیت 5 تا 8 لیتر نیز می تواند برای شما مناسب باشد.

 

قابلیت تنظیم سرعت در یک همزن برقی نیز از ویژه گی هایی است که بسیار مورد توجه است.سرعت چرخش سری ها در هنگام استفاده برای همزدن تخم مرغ با هنگامی که می خواهید با ان خمیر ورز دهید مطمینا متفاوت است و برای این منظور باید دستگاه قابلیت تنظیم سرعت را داشته باشد.هر درجه های قابل تنظیم در یک همزن بیشتر باشد شما می توانید از مناسب ترین سطح سرعت مورد نیاز خود استفاده کنید.


 

جمع بندی:

امروزه همزن های مختلف تولید و به بازار عرضه شده اند که تمامی انها برای همزدن و یا تهیه خمیر کاربرد دارند.البته تفاوت انها بیشتر در حجم کار انها است و برای این منظور هم ابعاد دستگاه ، توان مصرفی و ظرفیت کاسه با هم متفاوت خواهد بود.بسیاری از افراد برای اعضای خانواده خود می خواهند کیک و بیسکویت های خانگی تهیه کنند و بسیاری دیگر نیز در سطحی بالاتر و برای تهیه شیرینی ها و کیک های خانگی که مشتریان انها سفارش داده اند می خواهند یک دستگاه همزن برقی را تهیه کنند.در این مطلب مهمترین ویژه گی های یک همزن برقی خوب را برای شما بیان کردیم و بهترین های هر دسته را برای شما معرفی کردیم به این امید که بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی (ضروری)
ایمیل (ضروری)
وبسایت
متن پیغام (ضروری)
Captcha
LG
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
BOSCH
KARCHER
Tefal
Delonghi
KENWOOD
Panasonic
BRAUN
moulinex
BLACK+DECKER
fuma
بابیلیس
AEG
GREE
OGENERAL
SENCOR
GOSONIC
KORKMAZ
سیلور کرست
Xiaomi
PROFICOOK
FAKIR
TOSHIBA
DAEWOO
beko
mayer
Persia France
HENRICHS
SHARP
Gastroback
Whirlpool
BOMANN
Hisense
Life Smile
evvoli
NIKAI
MAXXMEE
Bariton
فالز
whatsappinstagram